Acer Extensa (EXO15-51-573X) 15.6" Full HD, Intel Ultra 5-115U, 16GB RAM 512GB SSD, Windows 11 Pro Cijena
Acer Extensa (EXO15-51-573X) 15.6" Full HD, Intel Ultra 5-115U, 16GB RAM 512GB SSD, Windows 11 Pro QWERTZ (DE) tipkovnica
Brend: ACER
  Rok dostave: 7-10 dana od uplate
Odobravamo popust od 10% za jednokratno plaćanje gotovinom i internet bankarstvom/virmanom
Dostupno: 1kom
Šifra proizvoda: BI-A1112202
Trenutno nedostupno
Pošaljite upit
Podijelite:
Keyboard layout: QWERTZ (DE)
Series - Notebooks
series Acer Extensa
Model series ACER Extensa
design
Form factor Notebook
Display
Display size 39.6 cm (15.6")
resolution 1920 x 1080 pixels (Full HD)
Display type frosted
Panel Art LED
processor
CPU - Manufacturer Intel
Intel® Core™ Ultra 5 (100)
115U processor
Cores / Threads 8/10
2 performance / 4 efficient cores
Clock frequency 1.50 GHz
TurboBoost up to 4.20 GHz
Cache 10 MB
Meteor Lake
graphic
Manufacturer Intel®
graphics card Iris Graphics
RAM
Size 16 GB
DDR5
Timing 4800 MHz
Form factor SODIMM
Built 2 of 2
max. expansion to 32 GB
memory
format M.2
type SSD
Number 1
Total capacity 512 GB
Capacity (SSD) 512 GB
Connection type/type (SSD) PCI Express 4.0
Interfaces
HDMI Yes
DisplayPort via USB-C
USB 3.2 (Type-A) 2 x USB 3.2 Type-A
USB 3.2 (Type-C) 2 x USB 3.2 Type-C
USB Type-C (charging port only) 1x
communication
Wireless LAN (WLAN) Intel® Wi-Fi 6E 802.11 ax/ac/a/b/g/n
Bluetooth 5.2
Sound
integrated microphone Yes
Special features Combo Audio/Mic jack (3.5mm)
Audio output Audio system with two speakers
Special features Acer Purified, compatible with Cortana with Voice
equipment
Color gray
Trusted Platform Module (TPM) 2.0
integrated webcam Yes
Keyboard layout QWERTZ (DE)
including battery Yes
including power supply 65W USB-C Power Adapter